دوشنبه 01/08/96 17:08
 
 
 
تاریخ: 1396/05/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 187 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند

قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند

مديرعامل سازمان اموال تمليكي :
قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند 
مدير عامل سازمان اموال تمليكي با حضور در كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كهكيلويه و بوير احمد از راه اندازي اداره اموال تمليكي آن استان خبر داد .
به گزارش روابط عمومي سازمان اموال تمليكي امين دليري با اعلام اين خبر افزود : با پيگيري موثر مقامات استاني و نيز تلاشهاي به عمل آمده موفق به ايجاد ساختار اداره اموال تمليكي براي استان كهكيلويه و بويراحمد شديم و با مساعدت مقامات استاني از اين پس اين اداره به صورت مستقل وظايف خود را به انجام خواهد رساند .
دليري با اشاره به موقعيت راه هاي مواصلاتي استان كهكيلويه و بوير احمد در ترانزيت كالاي قاچاق افزود : اين استان در مسير ترانزيت كالاي قاچاق قرار دارد و نيازمند ايجاد ساختار مستقل سازمان اموال تمليكي در آن بود كه بتوانيم مبارزه موثرتري را با پديده قاچاق كالا داشته باشيم كه خوشبختانه محقق شد و تصریح كرد به حمداله طي سالهاي اخير مبارزه خوبي براي مقابله با ورود كالاي قاچاق صورت پذيرفته و يكي از مصاديق آن كاهش 90 درصدی ورود ميوه هاي قاچاق خارجي به بازارهاي مصرف است كه تهديد جدي براي سلامت مردم به شمار مي رفت .
وي با اشاره به شيوه هاي فرار از مجازات قاچاقچيان افزود : قاچاقچيان پس از آنكه به دام مامورين انتظامي مي افتند ، با ترفند بلاصاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قانوني فرار مي كنند و موجب مي گردد خطر پذيري قاچاق كالا براي آنان كاهش يابد ، و ضرورت دارد در اين خصوص تدابير لازم اتخاذ گردد.
مديرعامل سازمان اموال تمليكي در ادامه افزود : كنترل هاي فيزيكي هميشه پاسخگو نيست و راه اصلي مبارزه با قاچاق كالا ، هوشمند سازي سيستم هاي كنترلي و نظارتي است و با اتصال سامانه دستگاههاي فعال در امر مبارزه با قاچاق كالا به سامانه جامع اموال تمليكي، نظارت موثرتري را در اين زمينه خواهيم داشت .
دكتر خادمي استاندار كهكيلويه و بوير احمد با تقدير از پيگيري مديرعامل سازمان اموال تمليكي در ايجاد ساختار آن سازمان در اين استان افزود : استان كهكيلويه و بوير احمد در مسير ترانزيت كالاي قاچاق قرار گرفته است كه انشااله با استقرار اين اداره ، مبارزه با قاچاق كالا ، موثرتر از گذشته ادامه خواهد داشت و خاطر نشان كرد : از كليه امكانات استاني براي راه اندازي اداره اموال تمليكي استفاده خواهيم كرد .
خادمي با اشاره به مشكلات خودروهاي حامل قاچاق افزود : خودروهاي شوتي يا خودروهاي حامل كالاي قاچاق كه رانندگان آن بدون رعايت قوانين رانندگي و با سرعت غير مجاز در جاده هاي مراصلاتي حركت مي كنند موجب نا امن كردن جاده ها و بروز تصادفات پر خطر براي مردم گرديده اند كه اين موضوع نيز از معضلات جدي قاچاق كالا در اين استان است .
استاندار كهكيلويه و بويراحمد در ادامه افزود : موضوع قاچاق كالا در شان جمهوري اسلامي نيست و ما جزو معدود كشورهايي هستيم كه هنوز با اين معضل دست و پنجه نرم ميكنيم و ضرورت دارد مقررات مربوط به واردات كالا تسهيل گردد تا شاهد کاهش قاچاق کالا شویم.

کد: 1036
گروه: اخبار سازمان
 
تصاویر مرتبط
  • قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند
  • قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند
  • قاچاقيچيان با ترفند بلا صاحب بودن كالا ، از زير بار مجازات قاچاق فرار مي كنند
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت